Noortekeskuse fotostuudio

Alates 2015. aasta sügisest on Tõrva noortekeskusel tänu ANKi projektikonkurssile oma fotostuudio, mida võivad kasutada kõik noored tasuta! Fotostuudio eesmärgiks on pakkuda noorele võimalust arendada enda praktilisi oskusi fotograafia, eelkõige stuudiofoto, valdkonnas. Stuudio pole mõeldud kasutamiseks ärilisel eesmärgil.

Alates 2016.aasta kevadest on fotostuudiol Eesti Noorsootöö Keskusolemas ka kaamera (koos varuaku, mälukaartide jm’ga), statiiv ning fotode järeltöötluseks programm Adobe Lightroom 6. Eelmainitud tehnika ja programm on soetatud tänu Eesti Noorsootöö Keskuse poolt rahastatud projektile “Tõrva noorte loova vaba aja tegevuste võimaluste avardamine” läbi “Avatud noortekeskuste projektikonkursi 2016.aastal”.

Kasutamise eelduseks on esmased oskused stuudio kasutamiseks.

Kui soovid stuudiosse pildistama minna, siis võta ühendust Noortekeskusega,kertu@torva.ee või 766 53 38 ning lepi kokku sobiv aeg!

Fotostuudios olev tehnika:

Fotokaamera Nikon D7100 + 18-105mm VR Kit.
Velbon statiiv Sherpa 4350D + PHD-G40D.
2 softboxi – valgusti koos valgust hajutava kattega, mis teeb valguse pehmemaks.
taustavalgus – valgusti, millega saab valgustada tausta või objekti seljatagust.
3 paberfooni: must, valge, roheline (chroma green) – taustad, mille ees objekti pildistada saab.
7in1 reflektor – valguse peegeldi, mida on 7 erinevat värvi.

Samuti on võimalik kasutada ka piltide järeltöötluseks Tõrva Avatud Noortekeskuse sülearvutit programmiga Adobe Lightroom 6.

Stuudio kasutamise meelespea:

  • Stuudio kasutamiseks tuleb esmalt luba küsida noortekeskuse töötajalt.
  • Esmakordsel kasutamisel pead tõestama ja näitama, et oskad stuudiot kasutada (kuidas kasutada paberfoone, valgusteid jne). Kui vajalik oskus puudub, siis küsi abi ja selgitust.
  • Paberfoonidel tohib kõndida ainult puhaste jalanõudega, soovitatavalt ilma jalanõudeta ning jälgida, et ääred kahjustada ei saaks.
  • Fotostuudios ei ole lubatud pildistada lemmikloomi.
  • Pärast stuudio kasutamist tuleb paberfoonid ettevaatlikult üles keerata, välgud välja lülitada ning asetada kõik tarvikud (sh redel jmt) tagasi oma kohale. Stuudioruum peab jääma pärast kasutamist puhtaks.
  • Kui mingi tehnika ei tööta või läheb katki, siis tuleb sellest koheselt noortekeskuse töötajaid informeerida.
  • Fotostuudio kasutaja vastutab oma ohutuse eest ise.

Lehte IMG_6326 IMG_6480 IMG_6492 IMG_6495 IMG_6500 IMG_6514