Noortevolikogu auhind

12274192_912013688835482_9001498187545721247_n (1)Alates 2011. aastast annab Tõrva noortevolikogu augustikuus välja Tõrva noortevolikogu auhinda. Auhinna jagamise eesmärk on tunnustada inimesi, kes on panustanud Tõrva linna ja selle kodanike heaolu tagamiseks märkimisväärselt rohkem kui tavaline linnakodanik. Auhinnaga püüame anda võimaluse inimestele märgata enda kõrval teist inimest ja tema poolt tehtud heategu.

Auhinna kandidaate on saanud esitada kõik inimesed noortevolikogu poolt määratud ajal. Auhinna saaja valivad Tõrva Noortevolikogu liikmed.

Hilma Karu

2011. aastal anti esmakordselt üle Tõrva noortevolikogu auhind. Auhinna pälvis Hilma Karu, kes on olnud pikka aega õpetaja ja töötanud kooli raamatukogus. Hetkel  toimetab Hilma vabatahtlikuna nii koduloomuuseumi juures kui ka  kooli raamatukogus ja seda kõike vaatamata oma kõrgele vanusele.

Liia Ortus

2012. aastal pälvis auhinna Tõrva Gümnaasiumi õpetaja Liia Ortus, kuna tänu tema kirjutatud projektidele on korrastatud Tõrva Gümnaasiumi parki, pakutud lastele tasuta põnevaid ja harivaid loodusreise ning uuritud Tõrva taimestiku ja loomastiku.

3. noortevolikogu auhinna pälvinud Merike Soomets

2013. aastal pälvis auhinna Tõrva Avatud Noortekeskuse juhataja ja noorsootöötaja Merike Soomets. Merike on oma vabast tahtest noorte jaoks väga  palju ära teinud. Lisaks on ta ELO koordinaator, tegutseb aktiivselt noorsootöökeskus Tanklas, kus ta on ka juhatuse liige, ning on ka oma töökohustuste näol noorte tegevusi alati toetanud.

auhind1

2014. aastal andis Tõrva Noortevolikogu auhinna pikaajalisele Tõrva Gümnaasiumi ja Patküla põhikooli õpetajale Katrin Priilahele. Ta on eestvedanud projekti “Lugeda On Mõnus,” mille eesmärk on tekitada noortes suuremat lugemishuvi. Lisaks on ta koordineerinud projekti “Tere Kevad” ja eestvedanud Riiska järve ääre korrastamist.

juudas

2015. aastal andis Tõrva Noortevolikogu auhinna üle kultuuripubi Juudase meeskonnale. Pubi Juudas korraldab erinevaid muusikasündmusi. Esinevad nii kohalikud kui ka kaugemad artistid ja bändid. Lisaks korraldatakse ka filmiõhtuid ja muid arutelusid. Need, peamiselt noortele suunatud sündmused, rikastavad Tõrva ja piirkonna kultuurielu. Pubi meeskond panustab palju oma vaba aega ja tahet, et pidevalt oleks põnevaid sündmusi ja ägedaid artiste.

img-2776_orig

2016. aastal andis Tõrva Noortevolikogu auhinna Kristiina Luigele. Kristiina on mitmete Tõrva linna heategevuslike projektide ideede autor ja teostaja. Näiteks toimub tema eestvedamisel juba mitmeid aastaid heategevuslik kontsert „Usun headusesse“. Sel aastal algatas ta enda koduaias toimuva aiakontserdite sarja, mille tulu läheb ühe Tõrva piirkonna noorteorganisatsioonile või huviringile. Lisaks nendele ja paljudele teistele sündmustele toetab auhinna saaja Tõrva noori sportlasi ning lastekodus elavaid lapsi. Kristiina peres kasvab kolm tütart ning oma põhitööna tegeleb ta ettevõtlusega.

2017. aastal pälvis Tõrva Noortevolikogu auhinna Silver Suur, kes on aidanud palju kohalikku Tõrva Jalgpalliklubi. Nii näiteks käisid noored jalgpallurid tema eestvedamisel ning tema poolt otsitud abi toel eelmisel aastal Soomes turniiril. Samuti on Silver organiseerinud oma vabast ajast jalgpalliklubi liikmetele ning toetajatele mitmeid üritusi ning aidanud teha korralikule spordimeeskonnale kohaseid fännimeeneid.